ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Відповідно до вимог Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Закону України від 24.02.2022 № 2102-IX Закон України від 24.02.2022 № 2102-IX Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні, Указ Президента України від 16.03.22 № 143/2022 Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, Указ Президента України від 24.02.2022 № 64 Про введення воєнного стану в Україні Постанова КМУ від 24.06.2022 № 711 Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні була розроблена Стратегія організації освітнього процесу Запорізької гімназії №77 Запорізької міської ради під час навчання з використанням елементів дистанційного навчання

До уваги учнів 1-9 класів та батьків!

Для організації дистанційного навчання в Запорізькій гімназії № 77 використовується платформа «Нові знання», на якій розміщено електронні класні журнали та електронні щоденники учнів та онлайн платформа для дистанційного навчання  Google Workspace 

Для проведення онлайн-уроків використовуються:

сервіси проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей: Zoom, Google Meet;

електронні освітні платформи - Google Workspace, «Всеукраїнська школа онлайн», Всеукраїнська електронна платформа «Нові знання», Міська електронна платформа «Online школа Запоріжжя».

Педагогічні працівники можуть використовувати додаткові сервіси та інструменти дистанційного навчання: Google Classroom, Moodle, Microsoft Office 365, Quizizz, Zoom, YouTube, «На урок», «Всеосвіта», Learningapps, Kahoot, Cisco Webex тощо.

Організація зворотного зв’язку з учнями відбувається через платформу «Нові знання», електронні скриньки учнів та вчителів.

 Під час дистанційного навчання складається єдиний сталий розклад уроків з визначенням режиму проведення – синхронного та асинхронного. Розклад затверджується керівником гімназії та оприлюднюється через розміщення на веб-сайті гімназії.

Не менше 30 відсотків навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу освіти, організовується в синхронному режимі, решта навчального часу – в асинхронному режимі.

Синхронний режим – це взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання, під час якої учасники одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції. Зазвичай – це онлайн уроки. Для учнів, які не брали участь у синхронному режимі з поважних причин, визначаються інші засоби комунікації.

Асинхронний режим – це коли взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання здійснюється із затримкою в часі.

Для організації навчання в асинхронному режимі вчитель надає учням для опрацювання різноманітні навчальні матеріали (відео та аудіо, презентації, віртуальні музеї та бібліотеки тощо) та завдання для перевірки і оцінювання знань. Учні мають ознайомитися з навчальними матеріалами самостійно замість домашнього завдання.

Обов’язково ведеться облік участі школярів в освітньому процесі для визначення учнів, які не навчаються; оперативно визначаються шляхи встановлення взаємодії з даними учнями для надання їм підтримки в освітньому процесі, у тому числі через проведення індивідуальних та групових консультацій з використанням різних засобів комунікації.

Систематичний моніторинг відповідності навчальних матеріалів календарно-тематичному планування, своєчасне проведення уроків, оцінювання навчальних досягнень учнів з предметів здійснюють заступники директора з навчально-виховної роботи відповідно до своїх повноважень.

За організацію та супровід дистанційного навчання в гімназії №77 відповідають заступники директора з навчально-виховної роботи відповідно до повноважень.

Адміністративний моніторинг за проведенням уроків учителями-предметниками згідно з розкладом навчальних занять здійснюють заступники директора з НВР відповідно до своїх повноважень.

Моніторинг організації ведення електронного журналу певного класу на платформі «Нові знання» здійснюють класні керівники та заступник директора з навчально-виховної роботи, що опікується відповідними класами.


Google Workspace

Google Workspace - це набір безкоштовних програм Google, розроблених спеціально для шкіл. У пакет Google Workspace  входять 14 основних та 51 додаткових сервісів Google, серед яких Gmail, Google Диск, Google Клас, Google Meet (засіб для відеоконференцій), Google Календар, Google Документи, Google Таблиці, Google Презентації, Google Sites, а також цифрова інтерактивна дошка Jamboard.

Згода на збір персональних даних

Алгоритм приєднання вчителів та учнів:

У Google Workspace  передбачені корпоративні функції: спеціальні адреси електронної пошти в домені навчального закладу (@school77.zp.ua). Для доступу до навчального середовища закладу вчителі (через адмістрацію) та учні (через класних керівників) повинні отримати облікові записи - адреси електронної пошти (user.name@school77.zp.ua) та паролі доступу до них. Після входу користувач має можливість змінити пароль на свій власний (дотримуючись вимог безпеки паролів), додати фото облікового запису.

Увага!!!  Для запобігання конфліктів з вашими приватними обліковими записами Google, які ви використовуєте на комп'ютері чи смартфоні, вхід до шкільного облікового запису потрібно здійснювати через браузер Chrome в режимі анонімного перегляду, відкривши у меню ⋮ Нове анонімне вікно (вкладку). 

Детальніше

Google Classroom 

Google Classroom— безкоштовний веб-сервіс створений Google для навчальних закладів з метою спрощення створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом. Основна мета сервісу — прискорити процес поширення файлів між педагогами та здобувачами освіти. Вікіпедія 

Google Classroom— безкоштовний веб-сервіс створений Google для навчальних закладів з метою спрощення створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом. Основна мета сервісу — прискорити процес поширення файлів між педагогами та здобувачами освіти. Вікіпедія 


Вивчаємо Google Клас (Google Classroom) (автор Antonina Bukach)

Google Classroom для учнів  (автор Antonina Bukach)

Google Classroom Обучение Онлайн Преподаванию  (автор Опыт Тичера)

Google Meet

Відеозустрічі Meet шифруються під час передачі сигналу, а ввімкнені за умовчанням засоби захисту від порушень допомагають додатково убезпечити ваше спілкування.
Завдяки цьому корпоративному засобу для відеоконференцій на базі надійної та захищеної глобальної інфраструктури Google ваша команда зможе завжди залишатися на зв'язку. Meet включено в пакети Google Workspace і Google Workspace for Education.

Огранізація освітнього процесу в умовах карантину

за посиланням Ви зможите ознайомитися з:
- графіком прибуття учнів до школи та маршрутом руху по школі
- розкладом дзвінков
- списком закріплених кабінетів за класами
- графіком харчування учнів
- графіком провітрювання кабінетів

1_інструкція_безпечне_використання.pdf

брат медичний Запорізької гімназії № 77
Попов Антон Євгенович

7_Цифрові-інструменти-посібник-_edited-ISBN_А5.pdf

практичний психолог Запорізької гімназії № 77
Каюк Яна Анатоліївна