Просимо вас бути обережними під час моніторингу інформації щодо працевлаштування! 

Пропонуємо ознайомитися із  матеріалами  інформаційно-роз'яснювальної роботи, де ви зможете знайти відповіді на такі питання:  «Примусова праця: як розпізнати та уникнути» та «Переваги офіційного працевлаштування» 

10_proforiєntacziï.pdf
Project Name (5).pdf
Запорізька політехніка.pdf
ПЛАКАТ.pdf
20231114_100546.pdf
Профорієнтація ДДУВС.pptx

📣ВСТУП- 2023 🎓👨‍🎓


📍Якщо ти креативний, амбітний, цілеспрямований, наполегливий та хочеш реалізувати себе у сфері машинобудування, то Державний навчальний заклад "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник" ⚙️🔩🔧 саме для тебе! 


🗜Ми маємо жити в часи, коли слід потурбуватися про свою країну та зробити все для її відновлення. 

🗜Віримо🙏 що ти небайдужий до майбутнього своєї держави та саме ти докладеш максимум зусиль для процвітання України.

🗜Запрошуємо випускників 9-х та 11-х класів на навчання до нашого навчального закладу.

🗜Базовим підприємством є АТ "Мотор Січ".


🇺🇦 Разом до Перемоги!💪


🔗Сайт:  https://motorobudivnyk.com.ua

🔗Telegram: https://t.me/motorobudivnykzp

🔗Instagram: https://www.instagram.com/motorobudivnyk

🔗Facebook: https://www.facebook.com/motorobudivnyk

🔗Tik-Tok: https://www.tiktok.com/@motorobudivnykzp


Онлайн заява: https://docs.google.com/forms/d/1WEdJoBL3mt5tnUSC3iaGmDK3xyaNclAdz8ACYCNOV9c/edit

Консультація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeqm14vyPduvWWe9L-X8bREVnwUSdSAZA1UuL1oIzuxk7YU8g/viewform

📱095-441-81-51

📱068-913-89-39

Адреса: вул. Панфьорова, 146-А, Zaporizhia, Ukraine,    69081

Мобільний телефон: 06170 96867

Електрона пошта: zvpym@ukr.net

Головне управління Національної поліції в Запорізькій області проводить відбір кандидатів на навчання за кошти державного бюджету на денній формі навчання за спеціальностями: «Право», «Правоохоронна діяльність», «Кібербезпека», «Психологія», та спеціалізаціями: «Кримінальна поліція», «Стратегічні розслідування», «Досудове розслідування», «Превентивна діяльність», «Кібербезпека», «Психолог», «Оперативні підрозділи», Техніко-криміналістичне забезпечення» у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських.


Етапи відбору: посилання

Буклет: посилання


Відокремлений структурний підрозділ «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ» повідомляє про День відкритих дверей – 17 квітня 2021 року об 11.00.

Детальніше інформацію можна отримати за посиланнями:

сайт http://zmk.zp.ua 

соціальна мережа http://www.facebook.com/zmk.zp.ua 


Запорізький-будівельний-коледж-3.pdf

Запорізький будівельний коледж є правонаступником Запорізького будівельного технікуму, який був створений у 1930 році постановою № 237 ЦВК і РНК СРСР від 23 липня 1930 р. та перейменований у коледж наказом Української державної будівельної корпорації «Укрбуд» від 30 листопада 2007 р. № 47.

Коледж-вищий навчальний заклад першого рівня акредитації, у якому здійснюється підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (при наявності відповідної ліцензії –бакалавра) за кількома спорідненими спеціальностями, має відповідний рівень кадрового та матеріально-технічного забезпечення.

Сьогодні коледж готує молодших спеціалістів з восьми спеціальностей на денній та заочній формі навчання.

посилання на сайт: http://www.zap-construct.com.ua/ 


UP-STUDY запрошує учнів долучитися до Першої Міжнародної Профорієнтаційної Онлайн Презентації щодо вибору найперспективніших спеціальностей для навчання у 2021/2022 році.

Міжнародний досвід наших спікерів у сфері вищої освіти допоможе нашій молоді визначитися куди та на який факультет найкраще нині вступати, які професії є найбільш затребуваними та високооплачуваними у світі. Випускники 9-11 класів дізнаються про те, які предмети вивчаються на тому чи іншому факультеті в Україні та Польщі, які практики будуть доступні їм під час навчання та які посади і яку заробітну плату вони зможуть отримати по закінченню ВНЗ.

Учнівські проекти щодо вибору професії

""Мотор Січ" - "Надія" на майбутнє!"

Учні 8-9 класів нашої гімназії вдячні організаторам за цікаву екскурсію ""Мотор Січ" - "Надія" на майбутнє!"

Діти ознайомилися з історією та напрямками діяльності АТ "Мотор Січ". Їм було продемонстровано практичне функціонування сучасного цифрового обладнання щодо виробництва елементів конструкції повітряних суден та двигунів. Також були продемонстровані зразки повітряних суден та двигунів, які вироблені АТ "Мотор Січ"".

Вихованці зустрілися з представниками ВПУ № 27, ВПУ "Моторобудівник" (№ 20), Запорізького авіаційного коледжу ім. О.Г. Івченка, які провели з ними цікаву та корисну профорієнтаційну бесіду.

Ця екскурсія вразила та надихнула підлітків на планування свого майбутнього!

Запорізький національний університет Факультет соціальної педагогіки та психології: 

запрошує взяти участі в  участь у безкоштовних пробних тренінгах із ЗНО у березні цього року.

Для найкращої підготовки до ЗНО Запорізький національний університет запрошує на підготовчі курси.


сайт https://www.znu.edu.ua/ukr/pk

Запорізький металургійний коледж ЗНУ 

це сучасний навчальний заклад з розвиненою матеріально-технічною базою і соціальною інфраструктурою. 

В умовах карантину та дистанційного навчання, нам би хотілось донести майбутнім абітурієнтам змогу отримати повну, достовірну інформацію про заклад освіти, умови вступу, перелік спеціальностей за якими буде здійснюватись набір та підготовка фахового молодшого бакалавра.

сайт http://zmk.zp.ua   

соціальна мережа http://www.facebook.com/zmk.zp.ua


Один_день_на_історичному факультеті.pdf

"Один день  на історичному факультеті" 

21.11.2020 відбудеться "Один день  на історичному факультеті" ЗНУ  (онлайн)  на якому  буде презентація  спеціальностей  історичного  факультету

"Історія та  археологія" "Міжнародні відносини,  регіональні  студії та  суспільні комунікації" "Середня освіта (Історія)" та  надано  інформацію  стосовно  пробного  тестування з  історії України в ЗНУ.



майстер-клас від КПУ

Учні 7-а, 7-б та 8-а класів відвідали Класичний приватний університет та ознайомилися з територією й матеріально-технічним оснащенням навчального закладу. Керівництвом Інституту економіки КПУ було проведено цікавий майстер-клас з економіки, де учні дізналися про економіку "простими словами" та про переваги отримання вищої освіти! 

ВПУ "Моторобудівник"

13.12.2019 з учнями 8-9 класів було проведено цікавий тренінг профорієнтаційного спрямування, під час якого школяри в цікавій формі були ознайомленні з робітничими професіями. Дякуємо за співпрацю працівникам Запорізького вищого професійного училища «Моторобудівник». 


Запорізький авіаційний коледж
запрошує:

Національний авіаційний університет запрошує:

Кафедрою військової підготовки Національного авіаційного університету у 2020 р. здійснюється набір на навчання за схемою "курсант-студент" у кількості 63 особи за такими спеціальностями:

- будівництво та цивільна інженерія;

- цивільна безпека;

- авіаційний транспорт;

- транспортні технології (за видами);

У разі виникнення запитань щодо вступу надаються телефони контактних осіб стосовно вступу:

підполковник Добровольський Юзеф Броніславович - 067 299 76 38

капітан Замурняк Олександр Григорович - 073 30 333 77

онлайн-форма звернення https://forms.gle/rgieYWxycLQT8SNV7

Правила прийому на кафедру розміщені на сайті kvp.nau.edu.ua

Поради батькам від відділу організації профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості:


Як допомогти підлітку у виборі професії ? Поради батькам.

Вибір майбутньої професії часто викликає палкі суперечки батьків і дітей, адже батьки впевнені, що краще знають життя, а діти хочуть обирати самостійно, оскільки це їхнє майбутнє. Одвічне питання батьків «як допомогти дітям у виборі професії?» завжди на часі, воно не втрачає своєї гостроти і сьогодні.

То ж варто прислухатися до порад фахівців.

 

  Прислухайтеся до своєї дитини.

В будь-якому разі треба покладатися на її вподобання. Якщо уявити вектор часу, то дитина знаходиться ближче до майбутнього, ніж ви, а отже краще відчуває напрям розвитку світу. Ваша дитина не буде щасливою, якщо сліпо слідуватиме вашому плану. І рано чи пізно,  вона все одно повернеться до справи, яка їй подобається, але із втраченим часом, або залишиться нещасною.

 

  Не забувайте, що Ваша дитина - це особистість.

Ви знаєте її улюблений фільм, колір, тварину? Спілкування на такі теми приводить не лише до зближення, а й до самопізнання, що полегшить майбутній вибір. Поспостерігайте, які завдання дитина виконує із задоволенням. Що в неї найкраще виходить: організація днів народжень, дресура собаки, кулінарія. Ці факти необхідно нанизувати, як намисто, доки не отримаєте цілісну картину.

 

  Розповідайте та інформуйте.

При виборі професії, можна виділити декілька площин. Перша – розуміння дитиною себе. Друга – навколишнє середовище з усіма його вимогами: знання професій, ринок праці тощо. Ідеальна професія знаходиться на їх перетині.

Уявіть, у світі за загальними підрахунками існує близько 50-70 тисяч професій. А школяр знає лише 30-40 професій, 15 з яких він бачив у школі і підручниках. Тобто, ці площини у дітей мізерні через відсутність інформації. Допомагайте дитині якомога більше дізнатися про зміст професій: журналіст бере інтерв’ю, урбаніст розробляє план міста, маркетолог опановує мистецтво продавати, реабілітолог допомагає людині стати на ноги після травм і хвороб. Ознайомтеся з ринком праці, разом проаналізуйте, які професії користуються сталим попитом.

 

  Ставте дитині правильні запитання

Згадайте, як давно ви засипали свою дитину запитаннями, на які не отримали виразних відповідей? Якщо дитина не хоче ділитися, значить - вона боїться. Потрібно враховувати психотип дітей, адже запитання можуть бути для них, як допит.

Не ставте закритих питань, наприклад: «Ти вже визначився з професією?». Ви не отримаєте у відповідь нової інформації, лише нерозбірливе «угу» або «нєа», а після трьох запитань дитині набридне, і вона думатиме куди б скоріше сховатися.

Відкриті запитання, якщо їх правильно поставити, допомагають дізнатися нові подробиці. «Як?», «Де?», «Що?» – питання про майбутнє, а не з минулого. Пам’ятайте: не інструкції, а самопізнання.

Намагайтесь уникати питань, які починаються з «Чому?», бо вони асоціюються зі звинуваченням. Єдине виключення: «Чому це для тебе важливо?» Основна мета таких питань – можливість дитині самостійно оцінити свої результати, прогрес, здібності.

Ніколи не запитуйте: «Ким ти будеш, коли виростеш?» Так ви лише заганяєте дитину у ступор. Вона вже є, і ким їй ще бути, як не собою? Правильне питання звучить: "Що тобі подобається робити?"

 

  Дозвольте дитині розкритися самотужки.

Ми не маємо права вирішувати за них, тільки допомагати і підтримувати. Направляти дитину кудись своім авторитетом - ведмежа послуга. Вчинивши таке раз, ви змушені будете постійно стояти над душею і направляти далі по життю. На своє виправдання батьки кажуть, що діти нічого не хочуть. Буває, що дитина дійсно нічого не хоче. Тут не можна нав’язувати, лише цікавитися.

 

  Моніторте ринок праці.

Періодично продивляйтеся актуальні вакансії за обраним напрямом, слідкуйте за тенденціями, ознайомлюйтесь з вимогами. Тоді не стане сюрпризом спілкування з роботодавцем і не виникне питання безробіття і після університету.

  Створіть середовище.

Дитина найкраще проявляється через соціальні ситуації, взаємодію з природою, живими організмами, творчість, музику. Це можна зробити через гру або введення у середовище.

Ефективним буде спілкування з людьми, які мають досвід роботи в обраній вашою дитиною професії. Вони можуть розповісти про переваги і недоліки професії з власного досвіду. Зробіть можливим, щоб ваша дитина провела з цією людиною увесь її робочий день, “подивилась кухню зсередини”. Корисним буде створення умов, в яких можна спробувати.

  Не тисніть. На все свій час.

Пошук улюбленої справи свого життя – справа нелегка. Не квапте дитину, якщо вона не знає, ким хоче бути. Просто до­поможіть їй виявити, до чого в неї найбільше лежить душа.

Не вимагайте чіткості і визначеності у професії.  Фокус повинен бути не на назві, а на діяльності. Світ більше не ділиться на гуманітаріїв і технарів. Освічена людина сьогодення повинна володіти знаннями широкого профілю.

 

Отже, батьки, ваше головне завдання  – розгледіти здібності своєї дитини, розкрити  природні задатки і допомогти знайти таку сферу діяльності, де ці здібності змогли б реалізуватися повною мірою.

Нехай ваші діти найдуть справу свого життя і будуть успішними!


Як перетворити вибір професії з «гадання на кавовій гущі» у науково обґрунтований прогноз. 

Поради батькам від відділу організації профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості

Більшу частину свого життя людина проводить на роботі. І з якими почуттями Ви працюватиме – з радістю, творчим натхненням, моральним задоволенням, або навпаки - тільки з самопримусу, з  почуття обов’язку – залежить від вибору професійного шляху. Найкраще, коли обрана професія враховуватиме Ваші інтереси (чим Ви хочете займатись), нахили і здібності (що у Вас якнайкраще виходить і до чого Ви здібні). Вміння зіставляти ці складові є важливою передумовою успішного вирішення питання професійного самовизначення особистості.

Але як же розібратися у собі, визначити свої інтереси, нахили і здібності? Психологічні тести на професійну спрямованість дозволять Вам отримати немало корисних відомостей про себе.

      А відтепер завдяки Державній службі зайнятості у Вас з’явилась можливість безкоштовно пройти повний курс тестування не виходячи з дому за допомогою спеціального сервісу, який можна запустити прямо у браузері Вашого комп'ютера на платформі «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».

   Профорієнтаційна програма заснована на діагностиці й зіставленні трьох основних факторів успішного професійного навчання й самореалізації, а саме: 

- професійної мотивації – Ваші професійні інтереси й цінності (“Які у мене інтереси?”, “Чим мені подобається займатися?”, “До чого я прагну?”, “Які цілі у мене є?”, “Чого я хотів(ла) б досягти?”);

- структури інтелекту – рівень розвитку інтелекту (ІQ) і специфіка структури здібностей (індивідуальні особливості, що забезпечують успіх при виконанні певної роботи, легкість засвоєння та оволодіння даною діяльністю);

- психологічні схильності - схильність до певних видів професійної діяльності (“У якій роботі я неперевершений(а)? ”, “До чого у мене талант? ”, “У якій діяльності я зможу максимально проявити здібності? ”)

За результатами повного тестування програма пропонує не приблизні напрями професійної самореалізації, а конкретні професії відповідно особистісних інтересів та схильностей, із зазначенням відсотка відповідності.

Тестування можна пройти за посиланням: http://test.myprofession.com.ua. Для цього достатньо лише зв’язатись з профконсультантом центру зайнятості, заявити про своє бажання та отримати код доступу. У разі виникнення будь-яких ускладнень Ви можете звертатись до відділу організації профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості за телефонами:                (061) 213-16-47, 233-41-03.

Перед тим, як почати тестування:

Ø переконайтеся, що Ви у хорошому настрої і у Вас є 2,5-3 години вільного часу, для проходження комплексного тестування;

Ø зверніть увагу, що при визначенні структури ІQ враховується час, за який Ви надасте відповіді. Будьте максимально сконцентрованим(ою) та проходьте його без перерв!

Проаналізувати отримані результати можна самостійно, з батьками чи друзями, але краще зрозуміти результати тесту допоможуть фахівці центру зайнятості. Вони нададуть не тільки професійну консультацію щодо вибору напряму професійної діяльності, а й розкажуть про вакансії, актуальні на ринку праці. То ж, у разі необхідності, не забудьте записатися на особисту консультацію до одного із професійних консультантів служби зайнятості.

 

Пам’ятайте, що зайва година часу, витрачена на усвідомлення професійних вподобань, може заощадити роки марних зусиль у «пошуку професії до душі» у майбутньому!

 

Бажаємо успіхів!


Професії майбутнього. А ви готові до викликів часу? 

Стрімкий розвиток техніки і технологій на початку ХХІ сторіччя, так званий технологічний прорив, зумовлює суттєві зміни в організації виробництва товарів, надання послуг, появу нових сфер діяльності. Ринок праці стрімко змінюється. Медичний маркетолог, молекулярний дієтолог, рециклінг-еколог, дизайнер віртуальних світів. Всі ці слова – це не терміни із футуристичного блокбастеру, а цілком реальні професії уже найближчого майбутнього.

Сподіваємося, вам буде цікаво дізнатися про ринок праці майбутнього. Ми пропонуємо до вашої уваги, юні друзі, низку статтей за даною тематикою.

І почнемо подорож у світ професій найближчого майбутнього з найбільш актуальних галузей-чемпіонів.

 

Біотехнології

За даними ООН, очікується, що у світі чисельність населення у 2030 році становитиме 8,5 мільярда людей, а у 2050 році – 9,7 мільярда. Найбільшим викликом на майбутні десятиліття стане демографічний вибух у найбідніших регіонах світу. У зв’язку з цим однією з головних проблем людства буде вирішення питання щодо істотного підвищення виробництва продуктів харчування.

З розвитком біотехнології пов’язують вирішення глобальних проблем людства - ліквідацію нестачі продовольства, енергії, поліпшення стану охорони здоров’я і якості навколишнього середовища. У найближчі 10 років вона не лише розвиватиметься сама, а й поступово змінюватиме такі галузі як медицина, енергетика, міське та сільськегосподарство.

У перспективі, розвиток біотехнологій призведе до заміни виробництва хімічних та лікарських засобів та побутової хімії на виробництво препаратів біосинтезу, наприклад із живих систем, до розвитку агротехнологій, до появи органічних тканин тощо.

Професії майбутнього у біотехнологіях:

Медицина

Медицина – це чи не найбільш перспективна галузь у контексті змін. Розвиток науки створює можливості для виробництва живих органів або навіть окремих систем людського організму. У зв’язку з цим передбачається, що виникатимуть професійні назви робіт, пов’язані з вирощуванням нових органів та відновленням пошкоджених і передбачатиме клінічне сканування пацієнтів; відбір тканин, які будуть основою друкованого матеріалу, проектування та друк тканин для імплантації, а у майбутньому – органів для пересадки.

Тут прогнозується також перехід від діагностики та лікування хвороб окремих органів до системної роботи з організмом людини. Тому популярності набуває превентивна медицина, основним завданням якої є визначити можливі захворювання, передбачити їх та зробити все, щоб уникнути небезпечних наслідків.

Майбутня медицина принесе з собою найточнішу діагностику, можливість прогнозування хвороб, комп’ютерне моделювання прогнозу та лікування, високоточну атоматизовану мікрохірургію, вирощення органів та тканин, а також мікродіагностичні пристроїі з підключенням до мережі, що дозволять лікарю терміново повідомити лікарю про важливі зміни у здоров’ї пацієнта.

 

Професії майбутнього у медицині:

 

Професії майбутнього. А ви готові до викликів часу?

 

Юний друже, якщо ти – амбіційний, цілеспрямований і дійсно прагнеш випередити свій час, пропонуємо продовжити подорож ринком праці майбутнього. І цього разу ми хочемо ознайомити тебе із професіями енергетичного комплексу, які  стануть популярними вже у найближчому майбутньому.

Енергетика та її накопичення

Одним із символів нового екологічного суспільства стане атомна енергетика, що зможе забезпечити стабільні ціни на електричну енергію та мінімально впливатиме на оточуюче середовище.

Крім того, активно розпочне свій розвиток приватна альтернативна енергетика та з’являться нові типи генерації енергії: енергія тіла, збір енергії з міських поверхонь, рекуперації енергії (повернення частини енергії для повторного використання) тощо.

 

Професії майбутнього у енергетиці:

Енергомережі та управління енергоспоживанням

Ключова зміна даної сфери – поява розумних мереж. Дані технології зможуть аналізувати рівні споживання та оптимізувати витрати.

Більше того, розумні мережі захистять користувачів від виходу із ладу системи та втрати енергії.

І що дуже актуально для України, мережі дадуть можливість самостійно обирати постачальника послуги та керувати витратами і споживанням.

 

Професії майбутнього у сфері:

Ну як, зацікавило? Юний друже, а ти звернув увагу, що усі професії майбутнього нерозривно пов’язані із сучасною освітою, бо будь-який кваліфікований фахівець повинен володіти насамперед базовими знаннями!

Тому, якщо ти прагнеш бути успішним, розвивайся та будь відкритим до знань!

Далі буде.