Можна знайти сучасну літературу, п'си, повісті, казки, романи, оповідання, байки, книги за програмою ЗНО та інше

Більшість книжок, розміщених на цьому сайті, – це художня література (українська та зарубіжна). Є як класичні твори, так і видання наших сучасників. Можна скачати або прочитати одразу на сайті.

Також тут є розділ з аудіокнигами, тому якщо ви віддаєте перевагу слуханню – точно знайдете щось собі до душі. Молодим батькам до уваги: на сайті є розділ з українськими народними казками, а також дитячі аудіокниги. Зможете зайняти дитину, поки будете працювати або насолоджуватись тишею.

Відкрита книга – це електронна бібліотека класики української та світової літератури, мета якої – розповсюдження та популяризація високоякісної та безкоштовної електронної книги. Знайти тут будь-що не вийде, тому що на сайті зібрані тільки твори, які вже стали суспільним надбанням.

Можна скачати класичні видання, ознайомитися з творами шкільної програми, а також можна допомогти бібліотеці з процесом оцифрування книг.

Цей сайт створили 19 років тому, а його ціль – популяризація української мови, літератури та культури. Назва ресурсу говорить сама за себе: тут зібрано дуже-дуже багато українських творів.

Можна проглянути найпопулярніші твори сайту або актуальні на сьогоднішній день, почитати біографії відомих українських письменників та поетів, дізнатися цікаві факти з їх життя та історії створення відомих творів.

Це великий і дуже важливий проект, який упровадила Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Ціль його – зібрати якомога більше інформації про історію та культуру України, «матеріали про природне, географічне середовище, демографічний, економічний, соціальний, освітній, науковий потенціал України, здобутки української нації, її місце у світовому цивілізаційному розвитку».

Розділів на сайті дуже багато, читати є про що. Окрім художньої літератури, можна ознайомитися з українським фольклором – казками, легендами, думами, історичними піснями, прислів’ями та приказками. Також почитати корисні статті з літератури та природознавства, психології, краєзнавства та багатьох інших галузей.

Це не повністю безкоштовний сайт з електронними книжками, але на ньому є окремий розділ, в якому зібрана класика української літератури. Тут – найвидатніші твори Івана Нечуя-Левицького, Лесі Українки, Пантелеймона Куліша, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Миколи Хвильового та багатьох інших українських письменників.

Якщо бажаєте познайомитися з їх творчістю, пригадати шкільну програму або ж прочитати задану на літо літературу – вам сюди. До того ж, там можна придбати й інші електронні книги на свій смак.

Це електронна бібліотека класики української та світової літератури. Сайт розповсюджує безкоштовну літературу, дотримуючись авторського права і публікує лише твори, які перейшли до суспільного надбання. Тут можна завантажувати або читати з сайту класичні видання, твори шкільної програми.