Інф. по виконанню плану заходів по харчуванню.pdf

У закладі систематично працює комісія громадського контролю з якості харчування, проводяться контрольні експертизи за такими питаннями:

  • Умови доставки продуктів та продуктової сировини. Наявність супровідної документації у поставщика.

  • Дотримання вимог під час зберігання продуктів харчування та сировини. Дотримання строків реалізації продуктів. Товарне сусідство в коморі.

  • Збір та зберігання добових проб.

  • Обробка м'яса. Дотримання технології приготування їжі, вихід та якість страв.

  • Вимірювання температури готової страви.

Під час перевірки встановлено:

Всі продукти харчування, що надходять до закладу, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість, безпечність та категорію і дату виготовлення.

Зберігаються продукти у коморі, на харчоблоці та у овочесховищі відповідно до умов їх зберігання при відповідній температурі. Терміни реалізації продуктів виконуються чітко. Продукти, що швидко псуються, використовуються тільки у терміни, зазначені у накладній відомості. Щоденно відбираються добові проби страв, які зберігаються у спеціальній тарі в холодильнику.

В закладі ведеться постійний контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

Здорове харчування — це не тільки добре самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система і нормалізація ваги, але й любов та повага до себе, це прагнення до здорового і тривалого життя.

Крім того, кожні сніданок, обід і вечеря у сімейному колі є важливими кроками до зміцнення зв’язку між членами родини.

Дедалі більше українців прагне споживати здорову їжу: ретельно вивчає інформацію про склад продуктів і готує вдома смачні страви з натуральних продуктів, обмеживши додавання некорисних інгредієнтів, таких як сіль, цукор та надмірна кількість жиру.

МОЗ України нагадує правила здорового харчування, дотримання яких допоможе почуватися краще, а також запобігти розвитку багатьох захворювань.

Саме тому наші молодші здобувачі освіти (1-4 класи) створили інтелект карти, які будуть всім нагадувати про важливість здорового харчування!

#гімназія_77_мотивує

Продовжуємо дізнаватись про смаки і вподобання дітей зі здорового харчування в межах шкільної акції з дегустації продуктів. Нові норми шкільного харчування дають змогу не тільки зробити меню різноманітним але і більш корисним. Тому думка дітей з цього приводу нам дуже важлива.

Харчові звички, що формуються у дитинстві, зберігаються і в дорослому віці. Тому дуже важливо розвивати у школярів власні смакові вподобання. З цією метою в Запорізькій гімназії №77 пройшов "День Маленьких Дегустаторів", який дав можливість показати свою думку та здійснити вибір найкращих страв у меню нашої їдальні. Діти з задоволенням голосували за страви та пояснювали, чому зробили саме такий вибір.